Telstar 1 pakt eerste punten van het veldseizoen
De kop is eraf! Op een zonovergoten sportpark Middelaar begon Telstar/RJJ Keukens 1 afgelopen zaterdag aan het nieuwe veldseizoen in de overgangsklasse. De eerste tegenstander: oude bekende Woudenberg 1. Beide ploegen kenden elkaar van eerdere ontmoetingen, maar met een nieuwe competitie begint alles weer op nul.
Een gelijkopgaande eerste helft Telstar begon wat stroef aan de wedstrijd. De passing was slordig en een flitsende start bleef uit. Toch opende de thuisploeg via een vrije bal de score. Woudenberg kreeg daarna de kans om op twee verschil te komen via een strafworp, maar die werd gemist. Toch wisten de bezoekers kort daarna alsnog op 2-4 te komen met een afstandsschot. Het spelbeeld bleef spannend: fel, fysiek en met veel strijd om elke bal.
Het waren telkens de bezoekers die het initiatief namen en op voorsprong kwamen, maar Telstar gaf geen duimbreed toe. Via korte kansen, vrije ballen en een strafworp bleef de ploeg in het spoor. De slotfase van de eerste helft kende meer doelpunten en de teams gingen met een 8-8 stand de kleedkamers in. Geen onterechte tussenstand, gezien het gelijkwaardige spelbeeld.
Telstar slaat toe na rust
Na rust was het opnieuw Telstar dat de score opende en voor het eerst een voorsprong wist vast te houden. Via goed uitgespeelde aanvallen en een sterke reboundfase bouwde de ploeg een voorsprong van drie doelpunten op: 13-10. Toch bleef Woudenberg gevaarlijk. Ondanks minder kansen, maar door een scherpere afronding kwamen ze in mum van tijd weer langszij: 13-13.
Een spannende slotfase volgde, waarin het erop of eronder werd. Met nog tien minuten op de klok scoorde Woudenberg opnieuw, maar Telstar toonde karakter. Met een slimme doorloopbal en strafworpen sloeg het team een beslissend gat: 18-14. Na een laatste treffer floot de scheidsrechter af: de eerste overwinning van het seizoen was een feit.
Een belangrijke teamprestatie
De wedstrijd was intens, fysiek en spannend tot de laatste minuten. Maar bovenal was het een echte teamprestatie, waarin iedereen keihard werkte voor elke meter. In een kleine competitie als deze zijn alle wedstrijden finales. En zo moet Telstar er ook volgende week weer staan.
Programma zaterdag 14 september
14:00 uur | Antilopen/Bloemendal Bouw 4 – Telstar/RJJ Keukens 2 (Burgemeester Buiningpark, Leusden)
15:30 uur | ODIK/JansenvdGrift 1 – Telstar/RJJ Keukens 1 (Sportpark Oosterbos, Barneveld)