Telstar/RJJ Keukens 2 vecht tot de laatste minuut, maar…
… grijpt net naast het kampioenschap.
Doordat Telstar 2 vorige week nog op het nippertje wist te winnen van HKC 2, speelde het team afgelopen zaterdag de kampioenswedstrijd tegen Synergo 2. De eerste veldwedstrijd van het seizoen was ook tegen Synergo en eindigde destijds in een 13-13 gelijkspel. Omdat Synergo één punt meer had dan Telstar, moest Telstar winnen om het kampioenschap binnen te halen. Tijdens de trainingen werd er hard gewerkt om ervoor te zorgen dat iedereen scherp aan de start van deze belangrijke wedstrijd verscheen. Met veel publiek langs de lijn was het team er helemaal klaar voor om een mooie wedstrijd neer te zetten.
Al snel opende Brit van Dunschoten de score met de 1-0, wat het team veel energie gaf. Aan de andere kant werd er sterk verdedigd door het andere vak, maar helaas lukte het niet om een voorsprong van twee punten op te bouwen. Desondanks bleef Telstar strijden en gaf iedereen alles wat hij of zij in zich had. Het scoren ging echter moeizaam, terwijl Synergo gemakkelijker tot kansen en doelpunten kwam. Daardoor gingen de ploegen rusten bij een stand van 3-7.
Tijdens de rustbespreking werd benadrukt dat de kansen beter moesten worden afgerond. Om alles uit de wedstrijd te halen, werden er ook spelers van Telstar 1 ingezet. Ondanks de achterstand was de wedstrijd volgens coach Jelle zeker nog niet gespeeld. Die vier doelpunten verschil waren nog altijd goed te overbruggen. “De eerste helft is geweest; we beginnen nu gewoon weer op nul en gaan een sterke tweede helft neerzetten,” sprak hij het team toe. Met hernieuwde motivatie begon Telstar aan de tweede helft.
Na rust scoorde Jarno van Essen direct een prachtige vrije bal, wat voor luid gejuich zorgde. Zodra de bal in het verdedigende vak werd onderschept, werd deze snel naar het aanvalsvak gebracht, zodat er geen kostbare tijd verloren ging. Met nog elf minuten op de klok stond het 8-10 en leefde de hoop op een comeback volop. Helaas werden er enkele grote kansen, waaronder strafworpen, gemist. Daardoor lukte het maar niet om dichter bij Synergo te komen. In de allerlaatste minuut maakte René van Kommer nog de 10-11, maar kort daarna floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd.
Helaas is Telstar 2 geen kampioen geworden, maar het team mag enorm trots zijn op wat het dit veldseizoen heeft neergezet.
Namens ons allemaal willen we het publiek hartelijk bedanken voor de geweldige steun en natuurlijk ook coaches Hans en Jelle voor hun inzet gedurende het afgelopen seizoen.
Foto’s: Dennis van Keulen



