Alvast wat informatie over de teamindeling
Met het einde van het seizoen in zicht, komt ook de nieuwe teamindeling voor 2025/2026 eraan. Dit jaar zijn de wijzigingen groter dan normaal, mede door de invoering van KNKV Competitie 2.0. Deze nieuwe opzet zorgt voor een andere structuur in de competities, wat gevolgen heeft voor de samenstelling van de teams. Zie ook ons eerdere bericht op de website.
Gedurende het jaar zien trainers hun spelers continu spelen en ontwikkelen. Dat is de basis voor de teamindeling. In maart is er een start gemaakt met dit proces en is er gekeken naar de meest wenselijke kleur, het niveau en ontwikkelpotentie van een speler. In de weken daarna is voor elke kleur gekeken hoe dat dan uitkomt in combinatie met de nieuwe regels van de bond, waarbij veel scenario’s zorgvuldig tegen elkaar worden afgewogen. De teamindeling die er nu ligt komt voort uit dit proces.
Vooral in de A-, B- en C-jeugd zien we veranderingen. Door het stoppen van meerdere heren in deze leeftijdscategorieën is het helaas niet mogelijk om alle teams in de huidige vorm te behouden. We zullen wat moeten samenvoegen en schuiven, zodat we goede en gelijkwaardige teams krijgen, binnen de bandbreedte gesteld door het KNKV. Dit wordt uiteraard met zorg gedaan en waar nodig zal de TC overleggen met trainers, ouders en betrokken spelers.
Hoewel deze aanpassingen wellicht even wennen zijn, biedt de nieuwe competitieopzet ook kansen: kleinere verschillen tussen teams, meer uitdaging op maat en hopelijk ook meer plezier en ontwikkeling op het veld.
We begrijpen dat dit voor sommige spelers en ouders veranderingen met zich meebrengt. Maar we hopen ook dat we het vertrouwen krijgen om dit zorgvuldig op te pakken
Wat als je kind teleurgesteld is?
- Blijf positief; toon vertrouwen in de ontwikkeling van je kind
- Vergelijk niet met anderen; elk kind ontwikkeld zich in het eigen tempo
- Stimuleer het doorzettingsvermogen; tegenslagen horen bij het leven
- Moedig uitdagingen aan; nieuwe teams bieden nieuwe kansen om te ontwikkelen en nieuwe vriendschappen te sluiten
Aanstaande zaterdag (onder voorbehoud) wordt de nieuwe teamindeling bekendgemaakt. Na de bekendmaking neemt de TC even een paar dagen rust. Benader TC-leden niet persoonlijk, maar stuur een mail naar . Berichten worden vanaf woensdag in behandeling genomen.
Sportieve groet,
Namens de TC en het bestuur
Peter Jakobs